حکيم پت

|

|

خدمات آزمایشگاه حیوانات در منزل

خدمات آزمایشگاه حیوانات در منزل

خدمات آزمایشگاه حیوانات در منزل

اگر صاحب حیوان خانگی هستید باید بدانید که نیاز حیوان شما چیه. اگه متوجه شدید که حیوان خانگی شما احساس خوبی ندارد حتماً ریشه مشکل را بررسی کنید. انواع مختلفی از آزمایشات وجود دارد که برای سلامت حیوان خانگی شما میتوانید انجام دهید .  در این مقاله یکسری آزمایشات را بررسی می کنیم که می توانید به صورت آنلاین در منزل برای حیوان خانگی خود انجام دهید.

انواع آزمایشات مخصوص برای حیوانات خانگی

شما باید بطور سالانه آزمایشاتی را برای حیوانات خانگی خود انجام دهید . این آزمایشات  به حیوان شما کمک میکند که در  کنار شما با سلامت به سر ببرد.  آزمایشات و خدماتی که توسط دامپزشک  میتواند در منزل انجام شوند  عبارتند از:

کیت تشخیص بیماری

کیت هایی وجود دارند که برای تشخیص بیماری  برای حیوان خانگی مهم هستند و استفاده از این  کیت به حیوان کمک میکند اگر حیوان دچار ویروس یا عفونتی شده اند را تشخیص میدهد . پس در مرحله اول از  استفاده از این کیت ها قافل نشوید.

نمونه برداری از حیوانات خانگی

برای تشخیص بسیاری از بیماری‌ها از قبیل انگل، میکروب شناسی،  و… از نمونه برداری  استفاده می‌شود. برخی از  این بیماری ها شدت بیشتری دارند و دامپزشک بدون نمونه برداری نمی تواند بیماری را تشخیص دهد .

گرفتن آزمایش قند خون از حیوانات خانگی

دیابت بیماری است که حیوانات خانگی دچار آن نیز میشوند .اگر حیوان خانگی شما دچار  علائمی از قبیل افزایش ادرار، افزایش تشنگی و اشتها و کاهش وزن را دادند حتما تست قند خون را از حیوان بگیرید . اگر متوجه شدید که جواب آزمایش مثبت شد حتما به دامپزشک مشورت کنید و علاوه بر رسیدگی با رژیم مخصوص به حیوان خود کمک کنید.

استفاده از سرم در منزل

وقتی حیوان خانگی شما دچار مشکلاتی از قبیل مسمومیت غذایی، اسهال و استفراغ میشود. بهترین راه درمان به منظور جبران مایعات از دست رفته،  استفاده از سرم تراپی است. گاهی پیش می آید که چند بار از سرم در منزل استفاده کنید پس برای جبران آب از دست رفته بدن حیوان و برگشت به سلامت با دامپزشک تماس بگیرید و از او بخواهید که هر بار برای وصل کردن سرم به منزل شما بیاید.

تزریق دارو در منزل

برای بهبود بیماری و سلامت حیوان اگر نیاز به تزریق دارو یا واکسن باشد . از یک متخصص بخواهید که به منزل شما بیایید و در منزل برای تقویت حیوان دارو رو تزریق کند.

آزمایش خون در منزل

هماتولوژی و تجزیه و تحلیل بیوشیمیایی یکی از اساسی ترین انواع آزمایشات تشخیصی است  که میتوانید در منزل ارائه دهند.  آزمایش خون میتواند بخش مهمی از فرآیند تشخیص باشد. بخصوص اگر حیوان خانگی شما با یک بیماری ناشناخته سرو کار داشته باشد و همچنین برای بررسی و شمارش تعداد سلول‌های خونی انجام میگیرد. زیرا این آزمایش در تشخیص، نظارت و درمان عفونت و برخی از بیماری‌ها نقش مهمی دارد. پس آزمایش خون برای ارائه مراقبت مناسب در زمان های مناسب بسیار حائز اهمیت است.

خدمات آزمایشگاه حیوانات در منزل
خدمات آزمایشگاه حیوانات در منزل

آزمایش ادرار در منزل

برای تشخیص بسیاری از بیماری‌ها از آزمایش ادرار استفاده میشود ولی آزمایش ادرار یک آزمایش مهم است که بدون تشخیص دامپزشک و حضور او نمی توان آن را تشخیص دهید.   پس برای اینکه تداخلی در جواب این آزمایش بوجود نیایید به تنهایی در منزل آن را انجام ندهید. حتما حضور دامپزشک برای تشخیص   جواب آزمایش مهم است.

آنالیز مدفوع

این نوع آزمایش میتوانند دامپزشک را به آنچه در سطح عمیق تر با حیوان خانگی شما می گذرد راهنمایی کنند. این آزمایش ها با شناسایی انگل های خطرناک میتواند به سلامت حیوان خانگی شما کمک کند.

آزمایش انگل

برای  تشخیص نوع انگل باید از حیوانات خانگی نمونه برداری شود که به جه نوع انگلی آلوده شده است. در صورتی که پت شما انگل داشته باشد، با توجه به تشخیص دامپزشک داروهای ضد انگل برای حیوان تجویز میشود.

خدمات دندان

حیوانات برای  اینکه بتوانند غذا بخورند نیاز دارند که دندان های سالمی داشته باشند. بنابراین، سلامت دهان و دندان در آنها نقش مهمی دارد. دندان‌های حیوانات خانگی باید به صورت منظم معاینه شوند تا عوارض بیشتری برای دهان و دندان آنها پیش نیاید.

اهمیت خدمات آزمایشگاه حیوانات خانگی

وقتی که به هر علتی پت شما نیاز به خدمات آزمایشگاه داشت حتما برای بررسی مشکل اقدام کنید. تیم های دامپزشکی هستند که کلیه خدمات آزمایشگاهی و تشخیصی حیاتی را برای حیوان شما در منزل انجام میدهند.  نیازی نیست آزمایش های حیوان خانگی خود را به یک آزمایشگاه خارج از منزل ارسال کنید و هفته ها منتظر نتیجه باشید

این سرویس های مهم هر لحظه میتوانند در اختیار شما باشند و نیازی به تلف کردن وقت خود در خارج از منزل را ندارید‌. آزمایشگاه ها نقش اساسی در ارائه خدمات دامپزشکی ایفا می کنند. بدون داده ها و اطلاعات ارائه شده توسط آزمایشگاه های دامپزشکی، تشخیص، کنترل و پیشگیری بیماری های حیوانی به طور قابل توجهی ضعیف می شود. آزمایشگاه های دامپزشکی منبع ارزشمندی برای افزایش آزمایشگاه های ملی هستند. آزمایشگاه های دامپزشکی که  خدمات دامپزشکی انجام میدهند حتما باید  آزمایشگاه قابل اعتماد و قابل  دسترسی باشد.

مزایای آزمایش حیوانات خانگی در منزل

کسی که از یک حیوان نگهداری میکند باید حیوانات خانگی را در فواصل معینی برای معاینه نزد  دامپزشک ببرد. این معاینه دوره‌ای و انجام آزمایش‌های تشخیصی که به منظور چکاپ، ارزیابی سلامتی و تشخیص زودهنگام بسیاری از بیماری‌ها انجام می‌شوند،  برای حفظ سلامت و طول عمر حیوان  مهم و ضروری هستند .و همچنین این چکاپ ها مانع ابتلای او به طیف وسیعی از بیماری‌های دیگر می‌شود.

شما تمامی این آزمایش‌ها را می‌توانید با یک تماس و زیر نظر دامپزشک انجام دهید. کافیست با یکی از این مراکز تماس بگیرید و بعد از تکمیل اطلاعات لازم مانند محل و زمان مورد تائید خود، خدمات موردنیاز پت را دریافت کنید و آن خدمات را در منزل خود برای حیوان خود بدون دقدقه انجام دهید.

اشتراک گذاری :

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

On Key

نوشته‌های مرتبط

جراحی حیوانات در منزل

جراحی حیوانات در منزل

جراحی حیوانات در منزل جراحی عبارت است از هر عملی در جهت  درمان بیماری ها و ناهنجاریها که مستلزم شکافتن پوست یا مخاط حیوان میباشد‌.

چشم پزشکی حیوانات در منزل

چشم پزشکی حیوانات در منزل

چشم پزشکی حیوانات در منزل امروزه داشتن حیوانات خانگی برای افراد زیادی سرگرمی خوبی است . اگر از حیوان خانگی نگهداری میکنی در قبال آن